MeSo ..::.. Sepse mund tė arrish!!
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Mungesa e ēajit pėr shkak tė luftės nukleare

Shko poshtė 
AutoriMesazh
GraniT.!
Admin
Admin
GraniT.!

Numri i postimeve : 27
Join date : 03/07/2008
Location : n'Burg

Mungesa e ēajit pėr shkak tė luftės nukleare Empty
MesazhTitulli: Mungesa e ēajit pėr shkak tė luftės nukleare   Mungesa e ēajit pėr shkak tė luftės nukleare I_icon_minitimeSun Jul 06, 2008 8:18 pm

Mungesa e ēajit pėr shkak tė luftės nukleare F.0507030930843_m

Dokumente sekrete tė qeverisė britanike nga vitet e 50-ta tė shekullit
tė kaluar tregojnė se, qeveria e atėhershme, e cila kishte frikė nga
sulmi nuklear, ka qenė e brengosur pėr shkak tė sasisė me rezerva tė
ēajit.
Dokumentet sekrete tė cilėt rishtazi u janė ofruar nė dispozicion
hulumtuesve tregojnė frikėn e zyrtarėve tė atėhershėm se zakonit tė
pirjes sė ēajit nė ora pesė, pas sulmit nuklear, do t’i vinte fundi.

''Do tė ishte e gabueshme tė supozohet se do tė mund tė sigurohen nga 30 gramė ēaj pėr person nė javė”, thuhet nė hulumtim.

Nė fakt, siē thuhet nė raport, pas sulmit nuklear Britania do tė humbiste tre tė katėrtat e stoqeve tė ēajit.

''Jemi plotėsisht tė gatshėm qė stoqet tjera t’ua ndajmė njerėzve nė
masė tė mjaftueshme qė tė mbesin tė shėndetshėm edhe pas sulmit. E kemi
tė qartė se pasojat e sulmit tė mundshėm do tė ishin katastrofale dhe
se masat e deritanishme tė mbrojtjes dhe furnizimit tė popullatės nuk
do tė ishin tė mjaftueshme'', thuhet nė raportin e muajit prill tė
vitit 1955.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://lexo.darkbb.com
DeeniZ
Fillestar
Fillestar
DeeniZ

Numri i postimeve : 11
Join date : 07/07/2008

Mungesa e ēajit pėr shkak tė luftės nukleare Empty
MesazhTitulli: Re: Mungesa e ēajit pėr shkak tė luftės nukleare   Mungesa e ēajit pėr shkak tė luftės nukleare I_icon_minitimeMon Jul 07, 2008 11:46 am

Wow.Nice lajm!.W
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Mungesa e ēajit pėr shkak tė luftės nukleare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
MeSo ..::.. Sepse mund tė arrish!! :: Informohu :: Lajme nga Vendi , Rajoni dhe Bota-
Kėrce tek: