MeSo ..::.. Sepse mund tė arrish!!
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Qeveria gjermane kundėr zgjedhjeve komunale serbe nė Kosovė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
GraniT.!
Admin
Admin
GraniT.!

Numri i postimeve : 27
Join date : 03/07/2008
Location : n'Burg

Qeveria gjermane kundėr zgjedhjeve komunale serbe nė Kosovė Empty
MesazhTitulli: Qeveria gjermane kundėr zgjedhjeve komunale serbe nė Kosovė   Qeveria gjermane kundėr zgjedhjeve komunale serbe nė Kosovė I_icon_minitimeSun Jul 06, 2008 8:14 pm

Qeveria gjermane kundėr zgjedhjeve komunale serbe nė Kosovė
Qeveria gjermane kundėr zgjedhjeve komunale serbe nė Kosovė F.0508013140914_m
Qeveria gjermane i ka raportuar tė mėrkurėn komisionit tė jashtėm tė
Bundestagut pėr bazėn juridike tė zgjedhjeve serbe nė Kosovė. Deputetja
socialdemokrate Uta Zapf tha se Qeveria gjermane ėshtė e mendimit se
serbėt kanė tė drejtė tė votojnė nė zgjedhjet parlamentare, sepse ata
kanė nėnshtetėsinė serbe, por jo nė zgjedhjet komunale.
Njė gjė e tillė, sipas saj, do tė ishte shkelje e rezolutės 1244.
"Serbėt i kanė bojkotuar zgjedhjet e fundit komunale nė Kosovė, kėshtu
qė nuk mund t'i zgjedhin tani pėrfaqėsuesit e tyre, nė tė njėjtin
moment si nė Serbi. Kjo ėshtė njė shkelje e hapur e 1244", tha
deputetja Zapf.

Duke komentuar deklaratat e ish kancelarit gjerman Gerhard Shroeder, i
cili ka kritikuar njohjen e shpejtė tė Kosovės, Zapf tha se Shroeder si
politikan ka qenė pėrgjegjės edhe pėr Kosovėn dhe se "ai do tė duhet ta
dinte se njohja e Kosovės ishte i njė proces i pashmangshėm dhe mė
duket e ēuditshme tani qė ai e kritikon njė gjė tė tillė nė publik duke
mbajtur anėn e Rusisė", tha Zapf pėr DW.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://lexo.darkbb.com
DeeniZ
Fillestar
Fillestar
DeeniZ

Numri i postimeve : 11
Join date : 07/07/2008

Qeveria gjermane kundėr zgjedhjeve komunale serbe nė Kosovė Empty
MesazhTitulli: Re: Qeveria gjermane kundėr zgjedhjeve komunale serbe nė Kosovė   Qeveria gjermane kundėr zgjedhjeve komunale serbe nė Kosovė I_icon_minitimeMon Jul 07, 2008 11:43 am

Wow.Nice lajm!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Qeveria gjermane kundėr zgjedhjeve komunale serbe nė Kosovė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
MeSo ..::.. Sepse mund tė arrish!! :: Informohu :: Lajme nga Vendi , Rajoni dhe Bota-
Kėrce tek: