MeSo ..::.. Sepse mund tė arrish!!
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shqipėria, toka e Mercedezėve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
GraniT.!
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 27
Join date : 03/07/2008
Location : n'Burg

MesazhTitulli: Shqipėria, toka e Mercedezėve   Sun Jul 06, 2008 8:14 pm

Shqipėria, toka e Mercedezėve
tė vjedhur
Mikesha ime e re, Greta, ka 156 kushėrinj shqiptarė. Ajo ėshtė
bashkėshortja shqiptare e njė tė afėrmi tė burrit tim kroat. Familja e
saj ėshtė e shpėrndarė nė tė gjithė botėn, nga SHBA-ja deri nė Zelandėn
e Re dhe gjaku i mban lidhur ata pėrjetėsisht. Kur m'u desh njė vizė
shqiptare, njė kėshill i vogėl familjar u mblodh nė njė restorant nė
Zagreb. Pas gėrmimit nė historinė e gjatė tė marrėdhėnieve familjare,
ata zbuluan se njė nga 156 kushėrinjtė e Gretės nuk ishte gjė tjetėr
veēse njė ipeshkėv nė Shqipėri, njė personalitet i rėndėsishėm i Kishės
Katolike. "Nuk mund ta bezdisim shkėlqesinė e tij me njė kėrkesė kaq tė
parėndėsishme sa njė ftesė pėr nė Shqipėri", - thashė unė. "Pse jo?", -
u pėrgjigjėn ata nė kor, - ai ėshtė pjesėtar i familjes". Dhe
menjėherė, kamerierėve qė nxitonin dhe darkės sė ngarkuar, ata i
telefonuan ipeshkvit dhe i thanė se njėrit prej tė afėrmve tė tyre i
nevojitej njė vizė pėr nė Shqipėri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://lexo.darkbb.com
DeeniZ
Fillestar
Fillestar
avatar

Numri i postimeve : 11
Join date : 07/07/2008

MesazhTitulli: Re: Shqipėria, toka e Mercedezėve   Mon Jul 07, 2008 11:42 am

Wow.Nice lajm!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Shqipėria, toka e Mercedezėve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ismet Ramadani:"Harta e shqipėrisė etnike" si shkas...
» Rozi Theohari: Rihapet Shkolla Shqipe e Lynn-it, Mass
» Gold Ag reagon me njė kėngė patriotike pas ndeshjes Serbi - Shqipėri (VIDEO)
» Fterra i shkruan PROF.DR.MED.ULF PETER NEUMANNIT-shqip e gjermanisht! !
» Kleriku arab: Toka nuk rrotullohet rreth diellit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
MeSo ..::.. Sepse mund tė arrish!! :: Informohu :: Lajme nga Vendi , Rajoni dhe Bota-
Kėrce tek: