MeSo ..::.. Sepse mund tė arrish!!
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Fillon ndėrtimi i shtėpisė sė Nėnės Terezė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
GraniT.!
Admin
Admin
GraniT.!

Numri i postimeve : 27
Join date : 03/07/2008
Location : n'Burg

Fillon ndėrtimi i shtėpisė sė Nėnės Terezė Empty
MesazhTitulli: Fillon ndėrtimi i shtėpisė sė Nėnės Terezė   Fillon ndėrtimi i shtėpisė sė Nėnės Terezė I_icon_minitimeSun Jul 06, 2008 8:12 pm

Fillon ndėrtimi i shtėpisė sė Nėnės Terezė
Punimet pėr ndėrtimin e
shtėpisė pėrkujtimore pėr humanisten Nėnė Terezė do tė fillojnė ditėn e
premte. Themelet do tė hidhen pikėrisht nė vendin ku dikur misionarja
bėri betimin e shenjtė, pėr t'iu pėrkushtuar njerėzimit. Fillimi i
punimeve do tė shoqėrohet me njė ceremoni ku pritet tė marrė pjesė edhe
kryeministri nė largim, Nikolla Gruevski. Ndėrtimi i objektit pritet tė
zgjasė katėr muaj, atėherė kur edhe firma sipėrmarrėse "Granit" ka
pėrcaktuar afatin pėr dorėzimin e objektit.
Nėse shtėpia do tė ishte gati pas katėr muajsh, nė shtator, kjo do tė
ish njė koincidencė e bukur, qė do tė pėrkonte edhe me disa data tė
rėndėsishme qė kanė tė bėjnė me jetėn e Nėnė Terezės, pohon Anton
Serreqi, njė prej themeluesve tė shoqatės "Shkupjania Nėnė Terezė". Ai
pohon se tashmė ėshtė mbledhur njė sasi e konsiderueshme reliktesh tė
ndryshme nga shumė vende tė botės, tė pėrdorura nga Nėna Terezė, tė
cilat do tė shėrbejnė si aksesorė dhe do tė jenė pronė e Shtėpisė.
Shumica dėrmuese e tyre janė sende qė dikur kanė qenė pjesė e
gardėrobės modeste, por edhe rruazore, libra e shumė objekte tė tjerė,
tė cilat nga Kalkuta janė dėrguar nga nėkėmbėsja e saj, motra Nirmava.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://lexo.darkbb.com
DeeniZ
Fillestar
Fillestar
DeeniZ

Numri i postimeve : 11
Join date : 07/07/2008

Fillon ndėrtimi i shtėpisė sė Nėnės Terezė Empty
MesazhTitulli: Re: Fillon ndėrtimi i shtėpisė sė Nėnės Terezė   Fillon ndėrtimi i shtėpisė sė Nėnės Terezė I_icon_minitimeMon Jul 07, 2008 11:42 am

Wow.Nice lajm!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Fillon ndėrtimi i shtėpisė sė Nėnės Terezė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
MeSo ..::.. Sepse mund tė arrish!! :: Informohu :: Lajme nga Vendi , Rajoni dhe Bota-
Kėrce tek: