MeSo ..::.. Sepse mund tė arrish!!
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Birmani: 22 mijė tė vdekur nga cikloni

Shko poshtė 
AutoriMesazh
GraniT.!
Admin
Admin
GraniT.!

Numri i postimeve : 27
Join date : 03/07/2008
Location : n'Burg

Birmani: 22 mijė tė vdekur nga cikloni Empty
MesazhTitulli: Birmani: 22 mijė tė vdekur nga cikloni   Birmani: 22 mijė tė vdekur nga cikloni I_icon_minitimeSun Jul 06, 2008 8:12 pm

Mediat shtetėrore tė Birmanisė njoftuan se numri i viktimave tė
ciklonit ka arritur nė 22 mijė. Rreth 41 mijė persona konsiderohen tė
zhdukur.
Televizioni shtetėrorė njoftoi se junta ushtarake ėshtė e gatshme tė
pranojė ndihmėn ndėrkombėtare pėr tė pėrballuar krizėn humanitare.

Zėdhėnėsi i organizatės humanitare World Food Program, Paul Risley tha
pėr Radion Evropa e Lirė se qindra mijėra njerėz kanė mbetur pa strehė.

\"Vlerėsimet e paraprake tė ekipeve tona tregojnė se qindra mijėra njerėz gjenden tė pastrehuar\" tha Risley.

Ndėrkohė nė Birmani u njoftua se referendumi shtetėrorė i paraparė pėr
kėtė vikend do tė mbahet. Ai do tė jetė votimi i parė gjatė dy dekadave
tė sundimit ushtarak tė vendit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://lexo.darkbb.com
DeeniZ
Fillestar
Fillestar
DeeniZ

Numri i postimeve : 11
Join date : 07/07/2008

Birmani: 22 mijė tė vdekur nga cikloni Empty
MesazhTitulli: Re: Birmani: 22 mijė tė vdekur nga cikloni   Birmani: 22 mijė tė vdekur nga cikloni I_icon_minitimeMon Jul 07, 2008 11:42 am

Wow.Nice lajm!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Birmani: 22 mijė tė vdekur nga cikloni
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
MeSo ..::.. Sepse mund tė arrish!! :: Informohu :: Lajme nga Vendi , Rajoni dhe Bota-
Kėrce tek: