MeSo ..::.. Sepse mund tė arrish!!
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 ...FJALE TE URTA nga zgjuarsia e juaj apo filozofesh...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
GraniT.!
Admin
Admin
GraniT.!

Numri i postimeve : 27
Join date : 03/07/2008
Location : n'Burg

...FJALE TE URTA nga zgjuarsia e juaj apo filozofesh... Empty
MesazhTitulli: ...FJALE TE URTA nga zgjuarsia e juaj apo filozofesh...   ...FJALE TE URTA nga zgjuarsia e juaj apo filozofesh... I_icon_minitimeSun Jul 06, 2008 6:29 pm

...FJALE TE URTA nga mbrendia e perjetimeve zgjuarsia e juaj apo bota e atyre te "medhenjeve" te lexuara....


...po filloj une e kush te doje le te vazhdoj ndodhe qe me nje permbledhje te shkurte nje fjali mund te sqaroj shume cka gati sa nje roman...


nga une pra

...edhe kur te gjithe te urrejne ti mos ushqeh urretjen,

edhe kur ke kuroren e mbretit mos u identifikoh me kuroren por me dinjitetin e njeriut

edhe kur je humbes kur ke humbur te gjitha, mos e ve ne fjalorin tend e mendjen tende humbjen,

edhe kur te jete cmendur ne total bota nese nuk ke humbe lidhjen shpirterore me Zotin,

VEPRA dhe shpirti yte do ta gjejne prehjen dhe qetesin......Vetem peshqit e ngordhur notojne andej ka i qone vala, Njashtue edhe njerzit padinjitet shkojn vetem kah i qone interesi jane ne gjendje te sakrifikojn intersat e familjes te Shoqeris te Kombit e te njerezimit...


"jeta eshte fati i jetuar, apo perpjekje e perkushtrim i trajtuar ne menyer te ekzagjeruar"

"me i mire nje kujtim i mire, se nje dhurate e shtrenjte hipokrite"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://lexo.darkbb.com
DeeniZ
Fillestar
Fillestar
DeeniZ

Numri i postimeve : 11
Join date : 07/07/2008

...FJALE TE URTA nga zgjuarsia e juaj apo filozofesh... Empty
MesazhTitulli: Re: ...FJALE TE URTA nga zgjuarsia e juaj apo filozofesh...   ...FJALE TE URTA nga zgjuarsia e juaj apo filozofesh... I_icon_minitimeMon Jul 07, 2008 11:46 am

hehehehehehehehe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
...FJALE TE URTA nga zgjuarsia e juaj apo filozofesh...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
MeSo ..::.. Sepse mund tė arrish!! :: Gjuha shqipe dhe gjuhėt ndėrkombėtare :: Gjuha dhe letėrsia shqipe-
Kėrce tek: